oficiální web obce

Webové stránky obce Vlastibořice byly vytvořeny jako informační portál pro všechny uživatele webových stránek.
Při jejich tvorbě se snažíme o maximální přístupnost obsahu. Stránky jsou navrženy s ohledem na česká Pravidla tvorby přístupného webu.

Systém správy webu
Web využívá pro svůj chod Open Source (Otevřený software)
CMS (Content Management System = systém pro správu obsahu) WordPress.
Přístupnost webu zajišťuje softwarový plugin One Click Accessibilit, který zajišťuje především dobrou čitelnost šablony s možností nastavení kontrastů, čitelného písma a další. Vlevo nahoře naleznete ikonu “vozíčkáře”, kterou se rozbalí pomocné menu na úpravu vzhledu webu.

Struktura a obsah
Vizuální vzhled prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS).

Přístupnost textu
Texty – zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče (Ctrl + posun kolečkem myši).

Tisk
Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (klávesovou zkratkou Ctrl+P nebo přes menu Soubor – Tisk). Nezávislost na vstupním zařízení – Ovládání zveřejněných stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Nezávislost na výstupním zařízení
Přístup k obsahu webových stránek není závislý na použití určitého typu výstupního zařízení. Ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, chytrý telefon a nebo hlasovou čtečku.

Informace prezentované v jiných formátech
Na našem serveru mohou být informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu PDF, XLS, DOC, RTF, PPT (a jejich konkrétních verzí).
K prohlížení těchto dokumentů, je možné si zdarma stáhnout tyto prohlížeče:
pro formát PDF: Adobe Reader
pro formát DOC: Prohlížeč Word Viewer
pro formát RTF: Prohlížeč Word Viewer
pro formát XLS: Prohlížeč Excel Viewer
pro formát PPT: Prohlížeč PowerPoint Viewer

Kontakt na webmastera
Přes veškerou naši snahu je možné, že se na našich webových stránkách vyskytne chyba. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu kontaktujte prosím správce webu ZDE.